Przy wynajmie samochodu uważaj na limity kilometrów!

Przy wynajmie samochodu uważaj na limity kilometrów!

Zawsze wtedy, gdy zawiera się umowę, warto ją przeczytać przed złożeniem popisu. Tak samo należy postąpić w przypadku zawarcia umowy o wypożyczenie samochodu. Tutaj szczególnie powinno się zwracać uwagę na dodatkowe, nieraz zakamuflowane koszty. Jednym z nich, dość sporym z punktu widzenia kierowcy, jest opłaca za przejechanie kilometrów ponad limit.

Limity kilometrów są nakładane przy wynajmie samochodów w niektórych wypożyczalniach. W przypadku przekroczenia limitu kilometrów firma nakłada dodatkowe opłaty, co jest szczególnie dotkliwe wtedy, gdy podróżuje się dużo. Zwykle samochody mają wyznaczone wtedy limity dzienne – na dobę można przejechać przykładowo 200 kilometrów. Za każdy kolejno przejechany kilometr trzeba będzie zapłacić ponad standardową opłatę, średnio kilkanaście groszy.

Z punkt widzenia wypożyczającego samochód najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie takiej wypożyczalni, która nie stosuje limitu kilometrów. Wystarczy tylko poszukać, aby znaleźć polecane i zaufane firmy, które nie stosują kruczków w umowach.